architecture-booth-buildings-374815
Rodzaj szkolenia: wykłady + ćwiczenia z coaching
Tematyka: fundamentalna wiedza z zakresu coachingu
Stosunek jakości do ceny: 8/10
Cena szkolenia: darmowe

Czas trwania: 2 dni / 15 godzin
Termin szkolenia: czerwiec 2018
Organizator: the Coaching Academy
Gdzie: Londyn
Prowadzący: Mike Blissett, Ruth Morris, Pam Lidford, Ann Skidmore
Materiały szkoleniowe: przybornik trenera , zestaw cwiczen stworzony przez organizatora

Koszt własny: 110 euro bilet lotniczy + 25 funtow bilet 2-dniowy komunikacji po Londynie, 10 funtow posilki w czasie lunchu
Próbujac odpowiedzieć sobie na ważne pytanie jakim jest “oto być, czy tez nie być?” coachem, postanowiłam znaleźć darmowe warsztaty dla kompletnie zielonych w tym temacie. Zadanie dość trudne, na rynku istnieje niewiele firm, które organizują warsztaty pro bono. Jednak dla chcącego nic trudnego, wytarczyło tylko poszerzyć obszar poszukiwań do całej Europy. I oto jest, pojawiło się w Dr Google ogłoszenie The coaching academy, było idealną opcją dla mnie. Szkolenie darmowe,odbywa się ono co weekend, miejsce jest łatwo dostępne, lotem 1 h lotu. W Londynie mieszka mój brat, więc była to okazja zarówno do odświeżenia rodzinnych więzi jak i zdobycia nowej perspektywy na zawód coacha.
Kurs został przeprowadzony w profesjonalym centrum szkoleń i konferencji, na przeciwko starej siedzimy BBC. Dodatkowy plus to łatwość dostania sie do budynku, z metra przy Oxford Street było to jedyne 5 minut spacerem, z dodatkową możliwością obejrzenia spokojnie o poranku Londyńskich ulic i jego zabytków. Bezludne ulice w Londynie to rzadkość, więc zdecydowanie polecam 😉
Szkolenie zostało zaplanowane na sobotę oraz niedziele w godzinach 9:30 – 17:00. Organizatorzy jednak pod tym względem są dość elastyczni, szkolenie własciwe zaczeło się nieco po 10, dzięki czemu kursanci mieli czas na poznanie się ze sobą nawzajem oraz krótkie pogawędki o tym kogo co sprowadza właśnie na to szkolenie.
Muszę przyznać, że było to świetnym pomysłem ze strony prowadzących. Miałam okazję poznać 5 osób w ciagu 30 minut i ujrzeć kolejne perspektywy i pomysły ludzi na coaching i jego zastosowanie w życiu. W sumie doliczyłam sie około 40 kursantów. Liczba spora, do tej pory nigdy nie byłam na tak licznym kursie.
W trakcie szkolenia przeszliśmy przez podstawowe zagadnienia coachingu, między innymi:

  • czym jest coaching?
  • model GROW
  • stawianie sobie celów, ich zalety oraz siła napędowa, jaką stanowią w naszym życiu
  • koło życia, na którym opierają się nasze cele i działania
  • comfort zone
  • nasza wiara i jej siła
  • siła 100% słuchania drugiej osoby

Musze przynać, że większość z poruszonych tematów nie była dla mnie czymś nowym. Do tej pory przeczytałam 4 lektury dotyczącego coachingu i przesłuchałam setki nagrań na You tube z sesji coachingowych. Mimo to, na szkoleniu wiele się nauczyłam. Przede wszystkim dlatego, ponieważ po każdym omówionym temacie w teorii, wdrażaliśmy to od razu w życie. Przeprowadziłam około pięciu 10-20 minutowch sesji z innymi kursantami, jak również byłam coachowana przez nich.
Było to niesamowite uczucie. Czułam prawdziwe flow. Rozmawiając z Amanda, odkryłam, że jest we mnie jeszcze wiele pomysłów na siebie. Dodatkowo pozwoliła mi spojrzeć na sprawę zdobywania doświadczenia z zupełnie innej strony. Nie musze czekać, aż zdobędę certyfikaty, mogę zapisać się do wolontariatu i być już teraz pomocą dla innych.
Rozmawiając Jigną, czułam całą sobą, że słucha mnie bez wewnętrznej krytyki i bez manipulacji. Dała mi 100% swojej atencji, a ja mogłam nadać kierunek rozmowie. Po zamianie , to ja byłam coachem da niej. 100% skupienie się na drugiej osobie jest trudne. Trzeba przyznać, że najtrudniejszą częścią, było powstrzymywanie się od dawania rad. Ah..jak ludzcy jesteśmy, w każdej codzienniej rozmowie. Dając jej całą uwagę, odkryłam, że o drugim człowieku, możemy się wiele dowiedzieć nawet w trakcie 10 minutowej rozmowy. Zadanie odpowiednich pytań, niesie za sobą niesamowitą moc. Starałam się za wszelką cene kierować się swoją intuicją, nie bazując jedynie na modelu GROW. To zaowocowało. Nasza rozmowa była głęboka i poruszająca. Czułam, że niesie jej pewną ulgę, a mnie uświadomiło to, że to jest własnie to YEEEESSSSSS!!!!!, to dokładnie moje największe pragnienie. Pomóc ludziom odnaleźć swoją niesamowitą moc. W każdym z nas ona tkwi, czasem po prostu tak głęboko, że trzeba długo analizować i kopać , aby znaleźć swoje prawdziwe ja.
Podsumowując:
Szkolenie polecam. Jest fantastycznym doświadczeniem dla kogoś, kto zaczyna przygode z coachingiem. Pozwolę sobie jednak zwrócić tutaj uwagę na to że, pomimo iż, firma zapewaniała, że nie jest to spotkanie marketingowe, dało się odczuć przez te 2 dni, że częściowo kurs został stworzone pod sprzedaż ich płatnego kursu.  Dodatkowo sprzedawano książkę, napisaną przez jedną z absolwentek szkoły, więc fragmentarycznie, podpiełabym ten kurs pod event marketingowy.
 

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: