Mam za sobą pierwsze sesje coachingu. Muszę Wam powiedzieć , że kocham to miłością czystą. Fakt , że zadając właściwe pytanie, we właściwym czasie, może pomóc drugiemu człowiekowi zrozumieć, gdzie w rzeczywistości teraz jest i co tak nieświadomie robi każdego dnia, jest niezwykłą mocą sprawczą.

Po miesięcznym doświadczeniu tej mocy, doszło do mnie jak wielu z nas , nie zdaje sobie nawet sprawy jaki potencjał w nas tkwi. Żyjemy z dnia na dzień, w tym samym toku myślenia, w tym samym sposobie działania, co wywołuje w nas frustrację i unieszczęsliwia nas, bo głeboko wierzymy , że tak właśnie trzeba żyć.

A co jeżeli Ci powiem , że to co myślisz, to co robisz i to w co wierzysz jest tylko iluzją? Że to zwykła złudna koncepcja systemu w jakim się wychowałeś/ wychowałaś? Co jeżeli Ci powiem , że 80% myśli które pojawiają się w Twojej głowie z prędkością setki km na godzine, nie są tym kim ty sam jesteś?

Co zostanie w Tobie, jeżeli wyrzucisz z głowy wszystko to co wciskała ci szkoła, rodzina, kościół. Z czym się utożsamisz? Co będzie tak na prawdę Twoje, co poczujesz głeboko w sercu i powiesz, tak to jest dokłądnie to z czym czuję się dobrze? To jest dokładnie to co wywołuje radość w całym moim ciele i chce tak właśnie życ?

Czy zatem jesteś człowiekiem wolny, kiedy pozwalasz sobie działać tak jak ci narzucono, tak jak trzeba i tak jak świat tego od Ciebie oczekuje?

Co jeżeli zrzucisz jażmo programu wgranego ci od pierwszych miesięcy życia i wyjdziesz Matrixa? Którą pigułkę wybierzesz? Czerwoną czy niebieską? Czujesz , że coś jest z Tobą nie tak, ale nie wiesz co to jest? Czujesz czasem jakbyś się dusił w tym świecie?

Powiem z czym to się wiążę. Wybierając prawdę , wybierając to , ze jesteś odpowiedzialny za swoje życie w 100% i to że to nie przeznaczenie cię w życiu prowadzi a Ty sam, wybierasz też od tej chwili , że wszystkie decyzję jakie powziołeś w życiu były Twoje. Nie ma zbiegu okoliczności, że tak musiałeś, że inni mają lepiej, że to ktoś się zachował nie fair, że każdy inny jest winny a nie ty sam… To wszystko są wymówki w Twojej głowie. Jeżeli chcesz żyć tak aby na prawde żyć, musisz skończyć z obwinianiem świata, przeszłości, polityki i sytuacji na rynku dewloperskim… Cała zmiana zaczyna się właśnie w Tobie.

Początkowo, z własnego doświadczenia powiem Wam, że to najtrudniejszy moment jaki człowiek może przejśc w swoim życiu. Nauczenie siebie , że poczucie winy i strach to najgorsze co można sobie fundować swojej głowie i ciału. Wyrwanie się z chronicznego poczucia, że ktoś Cię nie zaakceptuje lub tego co robisz, jest trudne. Ale praca każdego dnia nad sobą, obserwacja myśli i tego co się tam pojawia, włączenie sobie wewnętrznego obserwatora dała mi inny poziom świadomości. I to jest moooooc. Zaczynasz widzieć rzeczy zupełnie inaczej, system korporacji , system polityki, duchowości i Ciebie samego zmienia się diametralnie. Każdego dnia robisz krok ku czemuś lepszemu. Ku wyższemu poziomowi samoświadomości.

Kiedy klient ostatnio powiedział mi, że nikt do tej pory go tak nie słuchał, uświadomiło mi to też drugą rzecz. Czy my słuchamy siebie? Czy słuchasz co pokazuje ci Twoje ciało? Czy wsłuchujesz się w problemy zdrowotne i próbujesz je rozwiązać na poziomie świadomym? Czy faszerujesz ciało kolejną niebieską tabletką, nie dając wewnętrznemu JA dojść do słowa?

Coaching pozwala człowiekowi wejść na drogę samopoznania. Na wyjście ze schematycznego myślenia. A to właśnie pierwszy krok do wielkiej zmiany. Kiedy wejdziesz w te zmiane odkryjesz jakim cudownym człowiekiem jesteś. Drzemie we w Tobie duży potencjał. Każdy z nas otrzymał talent przy narodzinach. Często talent ten i potencjał został zagrzebany pod stertą poczucia winy, strachu, złości dumy i pogoni za wieloma rzeczami , które w rzeczywistości nie mają żadnego znaczenia.

Podejmij pierwszy krok i idź w strone światła 😊 Polecam ci coaching, self coaching , coaching systemowy, ksiązki, nagrania, podcasty, medytacje, joge, sport, modlitwe…Wszystko to co da ci wgląd w siebie. Kiedy zajrzysz tam na prawde głeboko, możesz znaleźć kogoś zupełnie obcego ci do tej pory…ale jakże cudownego TY 😊

Dla zaciekawionych i wnikliwych zapraszam was do zapoznania się poziomami śwaidomosci Hawkinsa. Jak myślisz, na którym poziomie świadomości jesteś dzisiaj? Jakie uczucie towarzyszy ci najczęściej?

To pytanie pozostawiam z Tobą.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: