Karolina Filosek

5 Wskazówek dotyczących prowadzenia rozmowy kwalifikacyjnej w Holandii

Wcześniej dałem ci kilka wskazówek na temat zdobycia pracy w Holandii. Tym razem chcę podzielić się z wami kilkoma wskazówkami , jak radzić sobie z wywiadem w Holandii.

Pamiętaj, że opieram swoje wskazówki na moim własnym doświadczeniu, rekrutowaniu nowych członków zespołu i moich klientów, którzy zdobyli pracę.

1. Uśmiech i postawa społeczna

Pójście na rozmowę kwalifikacyjną kosztowało nas dużo stresu. To naturalne. Naprawdę chcemy dostać pracę i zależy nam na nadchodzących pytaniach od pracodawcy i wrażeniach, które damy.

Holendrzy po zwracają dużą uwagę na umiejętności społeczne ludzi. Kluczowe jest, jeśli masz zamiar być dobry mecz dla zespołu. Pamiętam, kiedy rekrutowaliśmy nowych członków zespołu w jednej z moich byłych firm. Byli fantastyczni kandydaci z bogatym doświadczeniem w pracy i silnym zapleczem technicznym , jednak osobiście nie pasowały do zespołu.

Pracuj nad swoim przygotowaniem mentalnym. Staraj się przyjść z pozytywnym nastawieniem i uśmiechnąć się na twarzy.

2. Kontakt z oczami

Osobiście było to dla mnie trochę szokujące. W moim kraju oczywiście ważne jest, aby mieć kontakt wzrokowy, ale w Holandii było to prawie 100% czasu. Czułem się trochę dziwnie patrzeć cały czas w oczy, ale dla Holenderski jest znakiem wartości zaufania. Jeśli spojrzysz w oczy i nie uciekniesz od kontaktu wzrokowego, jesteś postrzegany jako osoba, która niczego nie ukrywa.

3. Skoncentruj się na przygotowaniu wartości i kultury firmy.

Przed przyjazdem do Holandii skupiłem się tylko na tym, co jest historią firmy i co robią. Nigdy nie myślałem, że ważne może być, aby wiedzieć, w co firma wierzy i jak twoje wartości odpowiadają ich wartościom.

Ciekawostką jest to, że możesz zostać zapytany, jak twoje doświadczenie i własna filozofia pasują do ich. Jak lubisz kulturę firmy, pokazując, że możesz być fit, jak szukasz tej kultury, a nie innego

4. Skup się na kulach pracy

Bądź przygotowany z opisem stanowiska i przygotuj się na dobre z własnym doświadczeniem. Musisz pokazać im, że miałeś doświadczenie podobne do potrzeb i musisz pokazać to w przykładach.

Jest to bardzo powszechne w Holandii, nie będą testować swoją wiedzę, jak na egzaminie uniwersyteckim. Zrobią przykład przypadku i spróbuj też zobaczyć, jaki jest twój sposób pracy . Jak poradziłeś sobie z takim przypadkiem w przeszłości lub jaki jest twój sposób myślenia. Jest to również powrót do końcówki numer jeden. Przykładowy przypadek może dotyczyć innego członka zespołu, ponieważ będą chcieli zobaczyć, jakim jesteś osobą. Czy grasz nieprzyzwoicie, czy jesteś duchem zespołu. Zastanów się głęboko, patrząc na opis stanowiska, w jaki sposób możesz pokazać swoje doświadczenie na każdym z nich i jak zarządzasz problemami / jakie masz problemy.

5. Pragmatyczne myślenie i rozwiązywanie problemów

Mogę państwu powiedzieć, że jest to postawa narodowa. Widzimy to nawet na ostatnich zmianach słów. Holandia podejmowała inne kroki niż inne kraje w planie strategicznym wirusa Corona. Zawsze będą myśleć o wyniku 10 lat do przodu i starać się mądrze planować kolejne kroki.

Oni zawsze szukają takich ludzi dla swojego zespołu. Może to oznaczać pytania podczas rozmowy kwalifikacyjnej, takie jak:

  1. Jakie problemy miałeś w swojej poprzedniej pracy i jak ją rozwiązałeś?
  2. Jaki jest Twój plan kariery na najbliższe 5 lat?
  3. Jak poradziłbyś sobie z "przykładem scenariusza"?
  4. Jakie ulepszenia zostały wprowadzone w poprzedniej pracy?

6. Entuzjazm dla kultury niderlandzkiej i holenderskiej.

Wiem, że expat ma naszą opinię na temat kultury holenderskiej i pogody. Gorąco polecam, aby zachować go dla siebie. Jeśli chcesz mieszkać w innym kraju, musisz się dostosować i znaleźć w nim pozytywne rzeczy.

Chcą wiedzieć, że nie będzie demotywować ludzi na co dzień narzekać na wszystko.

Spójrz na to, co lubisz w Holandii i pokazać im swój entuzjazm. Lubią słyszeć, że chcesz zostać w Holandii i widzisz tu pozytywne rzeczy.

Jeśli przynajmniej spróbujesz nauczyć się języka niderlandzkiego, to jest to również duży plus. Naucz się podstawowej rozmowy w języku niderlandzkim, aby móc przynajmniej pozdrowić ankietera w ich własnym języku.

A jakie jest Twoje doświadczenie z wywiadem w Holandii? Jak udało ci się wygrać ostatnią pracę?

Zostawił swój komentarz poniżej lub kliknij mi się podoba.

Jeśli szukasz coachingu kariery i doradztwa zarezerwuj bezpłatną wizytę teraz.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: